Panoramy - wirtualne wycieczki. Kliknij i zwiedzaj okolicę. | Ze względu na wysoki stan Dunajca, spływ w dniu 24 maja będzie nieczynny.

Sosna z Sokolicy walczy o tytuł Drzewa Roku

ikona

Na szczycie Sokolicy w Pieninach występują reliktowe sosny, najstarsze z nich mają ok. 500 lat. Najciekawszą ze względu na swój malowniczy wygląd i położenie jest ta znajdująca się bezpośrednio nad przepaścią. Sosna z Sokolicy to prawdopodobnie najbardziej znane drzewo w Polsce. Jej ujęcia zamieszczane są na fotografiach, pocztówkach czy w albumach opisujących Pieniny. Niebywały urok tej reliktowej sosny doceniają również turyści, którzy fotografie przedstawiające sosnę umieszczają regularnie na różnych portalach internetowych. Promują w ten sposób region i zachęcają innych do odwiedzenia Pienin. Reliktowa sosna z minionych okresów klimatycznych jest już symbolem ... piękna, siły i zdolności przetrwania. To widok, którego nie da się opisać, tu po prostu trzeba być i go zobaczyć.

Czytamy na stronie konkursu. Wszystko zależy od Was. Drzewo z najwyższym wynikiem zdobędzie tytuł Drzewa Roku 2015. Głosować można na stronie http://www.drzeworoku.pl.

Zamknij okno
Zamknij okno