• Pielgrzymka flisaków

  W tym roku pielgrzymowaliśmy do Bazyliki Katedralnej Narodzenia NMP w Tarnowie. Dziękczynną mszę św. za miniony sezon flisacki odprawił ks. Adam Nita w koncelebrze ks. Marka Kądzielawy ze Sromowiec Niżnych, ks. Rafała Jurczasiaka ze Sromowiec Wyżnych oraz ks. Tomasza Kudronia ze Szczawnicy. We mszy uczestniczyli flisacy i ich rodziny, władze Stowarzyszenia oraz poczet sztandarowy.

  Czytaj więcej
 • Msza św. na zakończenie sezonu

  W minioną niedzielę w kościele w Szczawnicy została odprawiona msza św. z okazji zakończenia sezonu 2022.

  Czytaj więcej
 • Wystawa fotografii z Przełomu Dunajca

  Na koniec tegorocznego sezonu zapraszamy na wystawę Spływu Dunajcem wg. Miłosza Pierwoły.

  Czytaj więcej
 • Egzamin I i II stopnia

  Do egzaminu pierwszego i drugiego stopnia przystąpiło 17 pomocników i 10 flisaków. 

   

  Czytaj więcej
 • Rozpoczęcie spływu

  Dzisiaj przy ołtarzu polowym na przystani w Sromowcach Wyżnych odbyła się uroczysta msza święta z okazji rozpoczęcia tegorocznego sezonu flisackiego, której przewodniczył ksiądz biskup pomocniczy Robert Chrząszcz. Po mszy świętej biskup poświęcił łodzi i złożył życzenia wszelkiej pomyślności.

  Czytaj więcej
 • Łodzie poświęcone

  W kościele w Sromowcach Niżnych została odprawiona msza św. na rozpoczęcie tegorocznego sezonu flisackiego. Po mszy ksiądz Marek Kądzielawa poświęcił nasze łodzie i życzył flisakom udanego sezonu. Pobłogosławionymi łodziami delegacje i poczty sztandarowe spłynęły do przystani w Sromowcach Niżnych, gdzie wszyscy zebrali się przy rzeźbie Górala w celu upamiętnienia tej uroczystości na pamiątkowych zdjęciach.
  We mszy świętej uczestniczyli księża: Czesław Jakóbczyk, Rafał Jurczasiak, Paweł Wróbel, Adam Styc, Marek Kądzielawa.

  Czytaj więcej
 • Akcja pracy konkursowej rozgrywa się nad Dunajcem.

  Teatr Groteska jakiś czas temu organizował konkurs filmowy pn. "Skarpetki w akcji". Uczennice ze Szkoły Podstawowej w Sromowcach Niżnych pod opieką pani Anny Stokłosy - Chmiel zgłosiły swoją pracę.

  Czytaj więcej
 • Sprawdzenie trasy przed sezonem

  Mamy za sobą pierwszy w tym sezonie odbiór łodzi i sprawdzenie trasy. Szlak jest sprawdzony i gotowy do spływu.

  Czytaj więcej
 • Zakończenie sezonu 2020

  Dnia 25 października w Kościele w Sromowcach Wyżnych została odprawiona dziękczynna msza św. na zakończenie tegorocznego sezonu flisackiego. Co prawda sezon jeszcze trwa do końca miesiąca, ale już podziękowaliśmy za minione sześć miesięcy.

  Czytaj więcej
 • Kolęda w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu

  Pienińscy górale 21-12-2018 zajrzeli na wszystkie szpitalne oddziały. Śpiewali, grali kolędy, składali życzenia, rozdawali słodycze, książki, piekli tradycyjne flisackie ciasto.

  Czytaj więcej
 • Certyfikat POT 2018

  Najważniejsze nagrody w branży  zostały przyznane po raz szesnasty. Polska Organizacja Turystyczna podczas uroczystej gali w hotelu Renaissance Warsaw Airport wyróżniła 13 produktów turystycznych.

  Czytaj więcej
 • X pielgrzymka flisaków

  W ostatnią niedzielę 04-11-2018 flisacy i ich rodziny wybrali się na pielgrzymkę dziękczynną do Lewoczy za udany sezon. Biletem wstępu do autokarów był tak jaki w czasie dziewięciu wcześniejszych pielgrzymek, strój regionalny.

  Czytaj więcej
 • Sezon zakończony

  Był to drugi rok pod względem ilości obsłużonych turystów. W tym roku z najwygodniejszej formy zwiedzania Pienińskiego Parku Narodowego skorzystało blisko 327 tys. turystów.

  Czytaj więcej
 • Inauguracja letniego sezonu turystycznego

  Inauguracja letniego sezonu turystycznego w Małopolsce, tym razem w Pieninach

  Czytaj więcej
 • Otwarcie sezonu flisackiego z premier Szydło

  Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich pragnie serdecznie podziękować Pani Wicepremier Beacie Szydło, za przyjęcie naszego zaproszenia i obecność w niedzielnym otwarciu sezonu flisackiego na Dunajcu. Początek sezonu flisackiego to bardzo ważne wydarzenie dla naszego regionu. Ma długą tradycję. Celebrujemy je uroczyście. Co roku nasze łodzie święci biskup tarnowski lub metropolita krakowski.

  Czytaj więcej
 • Flisacy zapraszają - łodzie odebrane

  Sezon flisacki zbliża się wielkimi krokami. Już od 02-04-2018 na Dunajcu pojawią się flisacy. Zanim jednak łodzie flisackie będą bezpiecznie przewozić turystów musi być sprawdzony ich stan techniczny.

  Czytaj więcej
 • Kolędowanie w Prokocimiu

  Pienińska kolęda w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu 2017 r.

  Czytaj więcej