Zakopane

Spływ Dunajcem podczas wczasów w Zakopanem lub jego okolicach?

Jak połączyć urlop w Zakopanem ze spływem Dunajcem? Wszak z Zakopanego do przystani początkowej w Sromowcach Wyżnych jest około 50 km. Są dwie opcje aby do nas dotrzeć. W obu przypadkach dobrze jest przeznaczyć cały dzień na taką wycieczkę.

  1. Dojazd swoim samochodem. Wyruszasz rano, tak żeby u nas być między godzinami 9 a 10. Kupujesz bilet (lub masz już kupiony przez internet [Kup bilet] i tylko go skanujesz w maszynie lub w kasie bez kolejki) i wsiadasz na łódź. Podczas spływu będziesz podziwiał z łodzi flisackiej Pieniny Właściwe z Trzema Koronami i Sokolicą, gdzie każdy zakręt odkrywa piękniejsze widoki, a flisacy z humorem opowiedzą różne ciekawostki. Po spływie w Szczawnicy możesz skorzystać z tamtejszych atrakcji: Kolej linowa na Palenicę z pięknymi widokami w każdym kierunku, Plac Dietla, pijalnia wód mineralnych, Wodospad Zaskalnik, Wąwóz Homole w Jaworkach (dojazd busem). Kiedy już zwiedzisz Szczawnicę wsiadasz w busa powrotnego na przystań początkową (bilet dostępny w kasie spływu lub u kierowcy) i wracasz na parking do samochodu. W drodze powrotnej do Zakopanego możesz zwiedzić Izbę Regionalną w Sromwocach Wyżnych, zamek W Niedzicy, zamek w Czorsztynie, zaporę w Niedzicy, drewniany kościółek w Dębnie, drewniany kościółek w Trybszu, Dwór Tetmajerów w Łopusznej i wiele innych. Późnym popołudniem wracasz do swojej kwatery.
    Plusami tej opcji jest swój plan wycieczki i dowolny wybór dodatkowych atrakcji. Do minusów można zaliczyć konieczność jazdy samochodem.
  2. Skorzystanie z usług biura turystycznego. Umawiasz się z wybranym biurem na wyjazd na polski spływ Dunajcem. Zwróć uwagę czy przewoźnik pojedzie na polski spływ czy słowacki. Polski jest dłuższy o około 6km. Nie daj się nabrać ładniejszymi widokami lub innymi zachętami, to jest ten sam spływ Dunajcem, ale nasz jest dłuższy, z dłuższą tradycją (nasi flisacy przechodzą odpowiednie szkolenia i zdają egzaminy) i przede wszystkim zgodny z przepisami (na łodzi może być maksymalnie 12 pasażerów). Po przyjeździe na przystań początkową, Twój przewodnik zadba o bilety i zaprowadzi do łodzi. Podczas spływu będziesz podziwiał z łodzi flisackiej Pieniny Właściwe z Trzema Koronami i Sokolicą, gdzie każdy zakręt odkrywa piękniejsze widoki, a flisacy z humorem opowiedzą różne ciekawostki. Po spływie będzie na Ciebie czekał na przystani końcowej. W Drodze powrotnej zorganizuje dodatkowe atrakcje jak zwiedzanie zamku w Niedzicy czy drewnianego kościółka w Dębnie. Dodatkowe atrakcje zależą od wybranego biura turystycznego. Przewoźnik popołudniem odstawi Was do kwatery.
    Plusami tej opcji jest opieka przewodnika, który zadba o transport, bilety na spływ i na dodatkowe atrakcje. Minusem może być sztywny harmonogram i brak dowolnego wyboru dodatkowych atrakcji.

Tak czy inaczej zapraszamy na polski spływ Dunajcem.