Otwarcie sezonu flisackiego z premier Szydło

Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich pragnie serdecznie podziękować Pani Wicepremier Beacie Szydło, za przyjęcie naszego zaproszenia i obecność w niedzielnym otwarciu sezonu flisackiego na Dunajcu. Początek sezonu flisackiego to bardzo ważne wydarzenie dla naszego regionu. Ma długą tradycję. Celebrujemy je uroczyście. Co roku nasze łodzie święci biskup tarnowski lub metropolita krakowski.

Zorganizowane spływy tratwami po Dunajcu mają 200 - letnią tradycję. Jest to jedna z największych atrakcji turystycznych Pienin i jedna z turystycznych wizytówek Polski. Jesteśmy flisakami od pokoleń, ludźmi dumnymi z wykonywanej profesji. Mamy jednak sporo problemów wynikających ze specyfiki pracy sezonowej. Chcieliśmy o tym porozmawiać. Spotkanie z panią Wicepremier było doskonałą okazją do przedstawienia i omówienia problemów społecznych w regionie turystycznym, jakim są Pieniny. Wizyta ta została bardzo dobrze odebrana bezpośrednio przez ludzi, a także w mediach w naszym regionie.

Dlatego niezrozumiałymi są dla nas pojawiające się w sieci złośliwe komentarze dotyczące udziału wiceprezesa Rady Ministrów w uroczystości rozpoczęcia sezonu flisackiego. Te opinie uderzają także w nas i naszą góralską tradycję.

Korzystając z okazji Chcielibyśmy zaprosić wszystkich w Pieniny. Będzie to okazja do wypoczynku i rozmowy o specyfice pracy i problemach flisaków. Zapraszamy!

Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich na rzece Dunajec.